Motor Gelişimine Yönelik Eğitim
Motor Gelişimine Yönelik Eğitim

Motor Gelişimine Yönelik Eğitim

 

Bir bardağa uzanırken, kalem tutarken, yürürken, zıplarken gibi günlük hayatta yaptığımız pek çok hareket, düşünmeden, ustaca yaptığımız ancak aslında pek çok beceri gerektiren hareketlerdir.


Bedenimizi hareket ettirebilme, motor becerilerimiz merkezi sinir sistemi tarafından kontrol edilir. Motor becerileri, çizim, yazma gibi küçük hareketleri içeren ince motor beceriler ve yürüme, top atma, yüzme gibi daha brüt hareketleri içeren kaba motor beceriler olarak ayırabiliriz.


İnce motor beceriler, ellerimizdeki küçük kasları kullanmaya dayanan her şeyi içerir. Piyano çalmaktan, ismimizi yazmaya kadar küçük kaslarımızı kullandığımız hareketler ince motor becerilere dayanmaktadır.


Kaba motor beceriler, vücut farkındalığı, denge ve motor kontrole dayanan her şeyi içerir. Bisiklete binmek, basket atmak gibi büyük kaslarımızı kullandığımız hareketler ise kaba motor beceriler ile alakalıdır.


bartın motor gelişimi,bartın motor gelişimi merkezi,bartın motor gelişimi nedir,bartın motor gelişimi eğitimi,bartın motor gelişimi eğitim merkezi, 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014